home
 
 
 
Logowanie
login:
hasło:
   
Sprawdź w serwisie
Poradnik portalu
Ciekawe linki
Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszym portalem. Prosimy o przesyłanie do nas linków do stron internetowych związanych z tematyką osobami niepełnosprawnymi wraz z któtkim opisem. więcej...

Akty prawne
Podstawowe akty prawne, dotyczące dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych więcej...

Adresy firm i instytucji
Jeśli poszukujesz pomocy, chciałbyś się poradzić, załatwić jakąć nurtującą Cię sprawę, lub skontaktowac się z firmą, oferującą potrzebne Tobie przedmioty, skorzystaj z naszej bazy firm i instytuji, mamy tutaj sporo ważnych informacji, więcej...

Jak założyć własną firmę
Czy alternatywą dla stałego zatrudnienia może być rozpoczęcie prowadzenia działalności na własną rękę? Oczywiście, że tak. Jeśli masz dobry pomysł i duże samozaparcie powinno się Tobie udać. Zapoznaj się z zasadami rejestrowania własnej działalności gospodarczej, więcej...

Rozwój przedsiębiorczości
Przedsiębiorczość to nie jest łatwy temat, a przedsiębiorczość osób niepełnosprawnych, to z pewnością duże wyzwanie. Chcielibyśmy, abyś na bieżąco otrzymywał informacje ze świata biznesu, aby Twój biznes mógł być skuteczny, więcej...

Statystyki
Statystyki pozwalają z innej perspektywy przyjrzeć się rzeczom, z którymi często spotykamy się na codzień. Zobacz, jak wyglądają osoby niepełnosprawne "w liczbach", sprawdź, czy ty także zostałeś ujęty w naszych zestawieniach, więcej...

Rynek pracy
O tym się mówi, o tym się pisze. Zobacz co słychać na rynku pracy osób nieopełnosprawnych, z jakimi borykają się problemami, jak potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Dzięki doświadczeniom innych ty także możesz sprostać wyzwaniom, więcej...

Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszym portalem.
Prosimy o przesyłanie do nas linków do stron internetowych związanych z tematyką osób niepełnosprawnych wraz z któtkim opisem. Każda propozycja będzie zweryfikowana pod względem formalnym oraz umieszczona na portalu bezbarier.pl.
Propozycję linków prosimy kierować na adres: info@bezbarier.pl.


www.lukasz.sos.pl - Od wielu lat zmagam się z moją niepełnosprawnością, ale już sobie nie radzę...

www.puw.pl - Polski Uniwersytet Wirtualny – uczelnia przyjazna niepełnosprawnym.

www.pomagamydzieciom.info - Jest to portal informacyjny dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością, prowadzony przez Fundację "Promyk Słońca". Na stronie znajdują się najnowsze artykuły i informacje. Można uzyskać również bezpłatną pomoc online ekspertów z zakresu prawa, edukacji, leczenia i rehabilitacji oraz wczesnego wspomagania rozwoju.

www.www.niewidzialni.eu - Największy portal internetowy nie tylko dla osób z niepełnosprawnością w Polsce - 50.000 odwiedzin w latach 2009-2011, - 6.000 odwiedzin miesięcznie, - 2 lata w dobrym towarzystwie.

www.magorex.pl/porecze - Firma produkująca z najwyższej jakości stali nierdzewnej (kwasoodpornej) poręcze dla osób niepełnosprawnych. Sklep internetowy bez marż pośredników. Cykliczne promocje i rabaty.

infolinkon.waw.pl - linkownik dla Niepełnosprawnych to strona, której celem jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym odnalezienia się w świecie ludzi podobno pełnosprawnych. Znajdziecie tutaj linki do stron instytucji utworzonych między innymi po to, aby pomagały nam - niepełnosprawnym. Z założenia jest to strona pomocowa, ale jak dalej będzie się rozwijać to zależy także od naszych gości, czyli od Was drodzy użytkownicy.

www.praca-bezbarier.pl - Strona promuje projekt "Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II". Jest on adresowany do osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności ruchowej (również niepełnosprawnością sprzężoną). Głównym celem projektu jest przygotowanie jego uczestników do wejścia lub powrotu na rynek pracy, a także do rozpoczęcia lub kontynuacji nauki. Projekt jest realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA, Caritas Polska, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji "FAR" oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków PFRON.

www.szucko.xt.pl - Internetowa pomoc prawna dla osób niepełnosprawnych. Bezpłatne porady prawne, a w szczególności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

www.barierywswiecieniepelnosprawnych.pl - zakładka Stowarzyszenie "Bariery" - Strona poświęcona Stowarzyszeniu działającym przy ogólnopolskim miesięczniku " Bariery w świecie niepełnosprawnych". Działamy na rzecz niepełnosprawnych, ubogich, samotnych, itd,na rzecz dzieci i młodzieży. w celu integracji środowiska, ale nie tylko. Staramy się pomóc w każdej sytuacji, interweniujemy w każdej sprawie, pomagamy rozwiązać problemy.Polecamy także nasze Forum internetowe www.barierywswiecieniepelnosprawnych.pl - zakładka Forum internetowe.

www.zielonalinia.gov.pl - to jeden z kanałów kontaktu Centrum Informacyjno-Konsultacyjnego Służb Zatrudnienia "Zielona Linia" z klientami: bezrobotnymi, poszukującymi pracy, pracodawcami i wszystkimi zainteresowanymi usługami rynku pracy oraz informacjami o świadczeniach i wsparciu oferowanym przez Powiatowe Urzędy Pracy. Na naszej stronie klienci mogą odnaleźć przydatne informacje o przysługujących uprawnieniach, usługach świadczonych poszukującym pracy i pracodawcom. W najbliższym czasie planujemy przebudowę strony i poszerzenie jej o nowe funkcje. Portal umożliwiać będzie wyszukiwanie ofert pracy, szkoleń, dodawanie cv przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy, dodawanie ofert pracy przez pracodawców.

www.niepelnosprawni.edukacja.com - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie: Program rozwoju kompetencji informatycznych osób niepełnosprawnych z Gdańska realizowanym przez DC Edukacja - Centrum Szkoleń i Certyfikacji Komputerowych, w okresie od grudnia 2009 do sierpnia 2010 roku, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.2.1 "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym".
Projekt skierowany jest do niezatrudnionych niepełnosprawnych w stopniu lekkim* mieszkańców Gdańska. Oferujemy Państwu profesjonalne szkolenia komputerowe realizowane aktywnymi metodami nauczania w formie blended learning (szkolenie stacjonarne + e-learning). Część stacjonarna szkoleń realizowana będzie w budynku dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych w Gdańsku przy ul. Szymanowskiego 2.

wtz.klika.org - Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół "Klika". Placówka WTZ ma na celu przygotowanie osób z dysfunkcją narządów ruchu do pracy zawodowej (uczestników jest 25 osób). W większości poruszają się na wózkach lub przy pomocy kul. Chcemy ich zmotywować, natchnąć otuchą i umocnić w wierze. Pokazać im, że mogą spełnić się zawodowo.
Warsztaty Terapii Zajęciowej "Klika", Os. Złotej Jesieni 9, 31-831 Kraków, tel. (12) 395 33 29, biuro@centrumklika.pl

ekiosk.imm.org.pl - Instytut Maszyn Matematycznych zakończył prace nad internetowym serwisem z prasą dla osób niewidomych i słabowidzących umożliwiając osobom z dysfunkcją wzroku ułatwiony, samodzielny dostęp do treści czasopism. Zasoby serwisu, w szczególności artykuły, dostarczane są w formacie przyjaznym dla inwalidów wzroku. Niewidomy czytelnik napotka wiele udogodnień, ułatwiających poruszanie się w serwisie, wyszukanie interesujących go zasobów prasowych i poznawanie ich zawartości. Może też zamówić usługę dostarczania wybranych czasopism na nośniku CD.

www.pracuj-pomimo.pl - Związek Stowarzyszeń Rodzin i Osób Chorych Psychicznie POL - FAMILIA w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt "Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi na rynku pracy", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Oprócz Związku POL - FAMILIA w projekcie uczestniczą jako partnerzy cztery organizacje: Stowarzyszenie Nadzieja dla Rodziny w Gdańsku, Fundacja Klub Lokalnej Integracji "Lonia" w Łodzi, Stowarzyszenie Klub Wsparcia Psychicznego w Bydgoszczy oraz Toruński Stowarzyszenie Współpraca.

www.zrobmy-to-razem.pl - Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych "SHAMROCK". Forum dla osób dotkniętych niepełnosprawnością i nie tylko.

www.dajsobieszanse.org.pl - BEZPŁATNE SZKOLENIA I DORADZTWO dla osób niepełnosprawnych ruchowo na terenie woj. wielkopolskiego. Uczestnicy w ramach projektu mogą skorzystać bezpłatnie z:
-Szkoleń zawodowych
-Doradztwa zawodowego
-Punktu pośrednictwa pracy
Projekt poprzez wymienione działania ma zapewnić uczestnikom województwa wielkopolskiego pomoc w znalezieniu pracy.

www.hotelebezbarier.pl - Strona z bazą miejsc hotelowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, oparta na opiniach Osób niepełnosprawnych, które osobiście sprawdziły hotel, pensjonat lub inne miejsce hotelowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

www.edukacyjnykrakow.pl - portal edukacyjny nie tylko dla krakowian, a w nim m.in. teksty powiązane z problemami osób niepełnosprawnych aktualnie: o liceum specjalnym dla osób z lekką niepełnosprawnością umysłową). Polecamy i zapraszamy do komentowania tekstów na forum!

www.odszukani.pl - 22 maja wystartował nowy portal społecznościowy - Odszukani.pl. Głównym jego założeniem jest zrzeszanie ludzi, mających wątpliwości, problemy, szukających konkretnych rozwiązań i pomysłów. Dzięki nam internauci znajdą odpowiedź na każde nurtujące ich pytanie.

www.sluchowisko.net - serwis, który jest w całości przeznaczony osobom z problemami słuchu.
Na jego stronie można znaleźć niezbędne informacje o audioprotetycznych placówkach pomocy, aktach prawnych, nowoczesnym sprzęcie wspomagającym słyszenie oraz spytać się dyżurującego eksperta o problemy z niedosłuchem. Z bogatego zbioru artykułów dotyczących tematu pogarszania się słuchu oraz problemów i porad w znalezieniu pracy, można również przeczytać wiadomości z kraju i ze świata, interesujące relacje ze spotkań, imprez, zjazdów oraz innych form aktywnego spędzania czasu wolnego.
Jako serwis społecznościowy, umożliwia stworzenie własnego bloga, umieszczanie zdjęć w galerii, udzielanie się na forum dyskusyjnym czy kontaktowanie się z innymi użytkownikami przez chata.

www.geminus.edu.pl (szkolenia), www.geminus.turystyka.pl (turystyka) - Specjalizujemy się w organizacji wyjazdów i szkoleń dla ZPCHR. Posiadamy bazę sprawdzonych i przyjaznych ośrodków dla ON na terenie Polski oraz za grnaicą. Mamy za sobą zrealizowane wyjazdy autokarowe dla ON ruchowo, przygotowujemy wyjazdy socjoterpeutyczne i pobyty Osób Starszych w przyjaznych ośrodkach.
Szkolenia organizujemy także za granicą. W ramach szkoleń proponujemy także zwiedzanie firm lub instytucji funkcjonujących na polu pomocy czy zatrudniania ON. Nasi trenerzy to doświadczeni pracownicy instytucji działających na rzecz ON: orzecznicy, prawnicy, księgowi i inni.

www.arka.turystyka.pl - Fundacja ARKA pomaga osobom niepełnosprawnym w sprawie wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne. Jeżeli chcesz wyjechać lub nie wiesz, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, pomożemy w załatwieniu wszelkich formalności. Fundacja organizuje także konkursy i prowadzi działalność wydawniczą, wspierającą osoby niepełnosprawne.

www.sontecza.xt.pl - Stowarzyszenie jest powołane do realizacji programu kompleksowej pomocy we wszechstronym rozwoju osób niepełnosprawnych, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym i zawodowym, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka oraz wspierania ich rodzin i wypowiadania się w sprawach osób niepełnosprawnych. Wspólnie staramy się aby to co niemożliwe stało się możliwe.

www.mukowiscydoza.pl - Jesteśmy fundacją zajmującą się szeroko rozumianą pomocą osobom chorym na mukowiscydozę i ich rodzinom, a także działalnością informacyjną, mającą na celu podniesienie społecznej świadomości istnienia tej choroby. Wsparcie, jakie oferujemy naszym podopiecznym, dotyczy między innymi ich aktywizacji zawodowej.

www.bezbarier.icg.pl - mówiąca strona przeznaczona dla osób z dysfunkcją wzroku.

www.mamprzyjaciela.pl - portal skierowany do osób chorujących na epilepsję.
Jesteśmy twórcami Akcji Społecznej "Mam Przyjaciela", która ma na celu aktywizację zawodową (ale też tzw. towarzyską) osób z epilepsją. Kluczowym elementem akcji jest właśnie portal mamprzyjaciela.pl - zapraszamy do zapoznania się z jego zawartością.

www.wtz.walbrzych.szm.com - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Wałbrzychu. Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Nałkowskiej 4a, 58-309 Wałbrzych.

www.wrzos.org.pl/dik - w Krakowie, Radomiu, Wrocławiu i Zielonej Górze działają Biura Doradztwa i Kariery dla osób niepełnosprawnych, które są miejscem, gdzie analizowana jest sytuacja osoby niepełnosprawnej, udzielana pomoc doradcy zawodowego, psychologa i prawnika oraz dobierana w odpowiedni sposób właściwa oferta pracy lub metoda postępowania przy jej poszukiwaniu. Zapraszamy!

www.pomocmaltanska.pl - Strona projektu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska "Otwarte Serca - Centra Doradcze", którego głównym zadaniem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej.

www.nasiedzaco.ovh.org - siatkówka dla osób niepełnosprawnych.
Na stronie znajdują się informacje o klubie, zawodnikach i sukcesach oraz nasza historia. Przesłaniem tej strony jest zachęcenie niepełnosprawnych do robienia czegoś ciekawego i odnoszenie sukcesów o jakich zdrowi ludzie mogą pomarzyć.

www.niepelnosprawny.info - jest to strona, a głównie forum poświęcone osobom niepełnosprawnym.

www.krokikupracy.pl - Projekt "Kroki ku pracy - program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych", realizowany w ramach jednego z działań programowych - SPO RZL Działanie 1.4 a. Ciekawe zajęcia i warsztaty pomagaj+/- osobom niepełnosprawnym poruszać się na rynku pracy i znaleźć zatrudnienie. Działają cztery biura projektu: Częstochowa, Poznań, Radom i Warszawa, w których uzyskać można pomoc i poradę.

www.on.autocentrum.pl - portal, który jest ukierunkowany na problemy techniczne i możliwości adaptacji samochodów dla osób niepełnosprawnych.

www.on.prawojazdy.com.pl - portal poświęcony problemom związanym ze wszelkiego rodzaju pomocą i możliwościami uzyskania prawa jazdy przez osoby niepełnosprawne, forum "szkolenie niepełnosprawnych", w ramach forum ogólnego, które jest odbiciem problemów z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne za kółkiem.

www.integracja.livenet.pl - nowa strona Stowarzyszenia Integracja na której zamieściliśmy informacje o sekcji jak i o zawodnikach ich sukcesach rekordach oraz o tym jak dają sobie radę w codziennym życiu. Mamy nadzieje że każdy z Was kto wejdzie na tą stronę znajdzie coś dla siebie ciekawego i zostawi po sobie jakiś mały ślad który dla nas będzie ważny - prosimy o pozytywne jak i negatywne opinie na temat strony jak i stowarzyszenia!

www.tak.gaa.pl - wortal informacyjny dla osób niewidomych i słabowidzących.

www.idn.org.pl/sonnszz - serwis w ramach inicjatywy "Internet dla niepełnosprawnych". Adresy i informacje o działalności polskich instytucji i organizacji ludzi niepełnosprawnych, komunikaty, ustawy i ich projekty, kongresy, uprawnienia i ulgi, adresy sanatoriów, informacje prawne i socjalne oraz wiele innych materiałów - baza wszelkiego typu informacji dla osób niepełnosprawnych.

www.firr.org.pl - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego pełni rolę administratora w Partnerstwie Na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy Dla Osób Niewidomych realizującego projekt w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

www.talks.pl - oprogramowanie udźwiękawiające do telefonów komórkowych.

www.artrom.pl - firma zajmująca się dostosowaniem otoczenia do potrzeb niewidomych.

www.wojd.eu.org - opracowanie opisów w alfabecie Braille'a na opakowania leków oraz tworzenie dostępnych stron www.

www.przyjazne.pl - miejsca przyjazne niepełnosprawnym. Jest to serwis z informacjami o miejscach przyjaznych osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Noclegi w całej Polsce ze szczegółowym opisem stopnia przystosowania dla osób niepełnosprawnych, informacje dotyczące stopnia przystosowania miast do przyjęcia niepełnosprawnych turystów.

www.pruszkow.idn.org.pl - wortal informacyjny dla osób niepełnosprawnych mieszkających w Pruszkowie i okolicy.
Projekt dofinansowany przez
Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczościwww.parp.gov.pl
Czy uważasz, że powstanie tego serwisu było dobrym pomysłem?
 tak
 nie
 nie wiemZobacz wyniki

Czy portal się podoba?
 Tak
 Nie
 Nie mam zdaniaZobacz wyniki

Czy portal BezBarier.pl powinien mieć zasięg ogólnopolski?
 Tak
 Nie
 Nie wiemZobacz wyniki

O portalu  |   Forum   |   Dla pracowników  |   Dla pracodawców  |   Organizacje  |   Administracja  |   Polityka prywatności  |   Home  |  
© BTC Sp. z o.o., 2003-2008, Wszelkie prawa zastrzeżone.